top of page

Копіювання у малюванні. Доступно про складне.

Оновлено: 6 лип.


Дівчинка малює, сидячи за столом
Копіювання у малюванні

Копіювання в малюванні - це важливий етап у розвитку художника, який часто викликає суперечки. З одного боку, це може здаватися механічною і рутинною діяльністю, але з іншого - це потужний інструмент для вивчення технік, стилів та покращення навичок.


Чому копіювання у малюванні важливе?

  1. Навчання техніки: Копіювання дозволяє ознайомитися з різними техніками малювання. Аналізуючи, як майстри працюють з формами, світлом і тінню, художник вдосконалює власні навички.

  2. Розуміння стилю: Копіюючи роботи відомих художників, можна глибше зрозуміти їх стиль та підходи до композиції, кольору і деталей.

  3. Покращення моторики: Регулярне копіювання допомагає розвинути дрібну моторику та точність рухів, що важливо для будь-якого виду мистецтва.

  4. Впевненість: Для початківців копіювання може бути способом подолати страх перед чистим аркушем паперу. Воно дає можливість практикуватися без необхідності вигадувати щось з нуля.Як копіювати ефективно?

  1. Вибір робіт: Почніть з простих зображень і поступово переходьте до складніших. Обирайте роботи, які вам подобаються, адже процес повинен бути цікавим.

  2. Аналіз: Перед тим, як почати копіювати, уважно вивчіть оригінал. Зверніть увагу на пропорції, перспективу, розташування елементів та техніку виконання.

  3. Крок за кроком: Копіюйте поступово, розбиваючи процес на етапи. Почніть з основних форм і лише потім переходьте до деталей.

  4. Власний стиль: Після кількох копій спробуйте додати щось своє. Це допоможе розвинути власний художній почерк.


Нижче пропоную відео-уроки, в яких у доступній формі пояснюється сам принцип копіювання. Це простий і зрозумілий алгоритм дій для ефективного копіювання малюнків будь-якої складності.


Починаючи від найпростіших форм, початківець поступово ускладнює роботу, набираючись досвіду і впевненості у своїх здібностях.


Ці вправи будуть корисними для людини будь-якого віку і рівня підготовки.


Завдання для самостійного виконання.

Завантажити та роздрукувати.

В архіві зібрані заготовки, малюнків для копіювання, які відображені на відео.

Ваше завдання їх роздрукувати і послідовно виконати вправи, описані у відео-уроках. Зробивши цей перший крок, ви будете готові продовжувати роботу з більш складними композиціями, застосовуючи отриманий досвід.

Для самостійного опрацювання
.zip
Завантажити ZIP • 835KB

39 переглядів2 коментарі

Останні пости

Дивитися всі

2 Comments

Rated 0 out of 5 stars.
No ratings yet

Add a rating
Rated 5 out of 5 stars.

1

Like

Rated 5 out of 5 stars.

Чи була стаття корисною?

Like
bottom of page